En stormig helg i Norrköping är förbi. Sitter i bussen mot Stockholm därifrån jag flyger hem ikväll. Ska bli supergos att komma hem till Rasse men gode gud så jag älskar mina flickor som bor här i Sverige. Saknar dem redan och det är 35 minuter sedan jag lämnade Jelly. Tur att man kan resa hit relativt smärtfritt. Här får ni några bilder från helgen:
Fina strömmen.
På lördag hade vi Tour de chambre, dvs alla ordnade en aktivitet hemma hos sig och bjöd på mat/dricka. Vi var allt som allt i 6 olika chambres.
Jag och Anna ordnade brunch hemma hos henne som första aktivitet. Temat var regnbågsbrunch.
Sedan blev det jultema!
I chambre nummer tre var det mustacher, sangria och partyalias som stod på schemat.
Vidare blev det 90-tal och barnkalas.
I chambre 5/6 var det Danskt tema och Anna hade förberett en spännande lek…
Sista chambren var en powerhour chambre. Ölshots!
Sedan gick vi ut på priderallen och dansade hela natten lång. Sjukt kul! På söndagen var vi relativt pigga så vi lagade carnitas och kollade filmer. Nu är Norrköpings eran slut, i januari tar min klass examen och gänget delar på sig och flyttar till olika delar av Sverige. Så var det med det.
vitsi dedär låter som en rolig idé! Varför händer inget sånt i finland…
GillaGilla
Superbra helg! Älskar dig massa massa massa! ❤
GillaGilla
Puss!
GillaGilla
Så var det med det!
du är sötast ❤
GillaGilla
Du är sööööötast!
GillaGilla